loading

З.Х. 2010  

Производи
Производи
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 1
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 2
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 3
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 4
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 5
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 6
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 1
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 2
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 3
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 4
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 5
Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 6

Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08

Влезете во волшебниот свет на скапоцените камења од аметист 20230522-09-08 минирани од вистинска земја, создадени исклучиво за оние кои ги ценат пофините нешта во животот. Замислете се како шетате низ идилично лозје, а сонцето фрла нежен сјај врз величествените виолетови нијанси на овие хипнотизирачки скапоцени камења. Со нивниот исклучителен квалитет и уникатни ознаки, овие етички богатства без напор ќе ја подигнат секоја колекција на накит, оставајќи ве испреплетени во убавината на најскапоцените креации на Земјата.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  Плаќања:
  квантитет
  Попуст
  Цена
  Тип на материјал
  Друго
  Облик\шаблон
  Друго
  Настанок
  Годишнина, веридба, подарок, забава, свадба
  Тип на ѓердани
  Друго
  Видови
  различни скапоцени камења и метал може да користат инкрустирање
  Тип на накит
  Ракета
  тип на синџир
  Мониста
  Големина
  различна големина и форма може да направи
  Стил
  достапен дизајн на купувачот
  Главен камен
  Тиркизна
  Главен материјал за накит
  Кристал, кристал
  Технологија на вградување
  Поставување канал
  Лон
  Детски, Машки, Унисекс, Женски
  Облик на дијамант
  Круг брилијантен сече
  обликот
  различна форма може да направи
  Боја
  виолетова
  Место на потеклот
  Гуангдонг, Кина.
  Тип на сертификат
  CNAS

  Автентичен аметист: извонредно пакување, супериорен квалитет 

  Ви ги претставуваме нашите извонредни скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја (20230522-09-08), внимателно набавени и избрани за нивната волшебна убавина. Секој скапоцен камен е благодатно спакуван во луксузна кутија, истакнувајќи ја неговата хипнотизирачка виолетова нијанса и природна блескава јасност. Подигнете ја вашата колекција на накит со овие висококвалитетни скапоцени камења, совршени за додавање допир на елеганција и живост на секој амбиент.

  ● Вистинска елеганција

  ● Зрачна софистицираност

  ● Неспоредлива убавина

  ● Волшебна Грејс

  carousel-2

  Приказ на производот

  carousel-2
  рингишпил-2
  Читај повеќе
  carousel-5
  рингишпил-5
  Читај повеќе
  carousel-7
  рингишпил-7
  Читај повеќе

  Природна убавина, исцелителна моќ

  carousel-3
  Неспоредлива елеганција
  Скапоцените камења од аметист 20230522-09-08 минирани од вистинска земја зрачат со воодушевувачка елегантна аура која веднаш го издигнува секој накит што го украсуваат. Нивната извонредна виолетова нијанса и нежен сјај ќе ги маѓепсаат сите што ќе ги погледнат.
  未标题-2 (16)
  Вистинска реткост
  Педантно изработени со најголемо внимание на деталите, овие скапоцени камења се добиени од природните резерви на Земјата, обезбедувајќи ја нивната автентичност и уникатност. Секој скапоцен камен поседува свои необичности и карактеристики, што ги прави навистина единствени богатства.
  未标题-3 (10)
  Волшебна убавина
  Скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 зрачат со волшебна убавина која без напор ја доловува светлината и го маѓепсува гледачот. Нивниот нежен сјај додава неодолива привлечност на секоја креација на накит, зрачи со чувство на гламур и софистицираност.
  未标题-4 (5)
  Неспоредлив престиж
  Подгответе се да го прифатите шармот и престижот на овие вистински скапоцени камења од аметист. Познати по својата безвременска привлечност, тие се симбол на луксуз и префинетост, што ги прави совршен избор за оние кои сакаат да дадат изјава со својот накит.

  Вистинска убавина препородена

  Скапоцените камења од аметист 20230522-09-08 минирани од вистинска земја се извонредни скапоцени камења кои нудат низа основни атрибути и проширени атрибути. Овие скапоцени камења се добиени од длабочините на земјата, обезбедувајќи ја нивната автентичност и уникатна убавина. Со нивната природна виолетова нијанса, одличната јасност и прецизно исечените страни, овие скапоцени камења додаваат допир на елеганција и софистицираност на секое парче накит.

  ◎ Исклучителна јасност

  ◎ Живописна виолетова боја

  ◎ Беспрекорен рез

  carousel-6

  Сценарио за апликација

  Изработка на накит
  Подобрете ги вашите додатоци Опис: Скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја можат да додадат допир на елеганција и луксуз на вашите дизајни на накит. Создадете неверојатни ѓердани, нараквици и обетки кои гарантирано ќе се истакнат со прекрасната виолетова нијанса и метафизичките својства на овие скапоцени камења.
  Прекрасен декор на домот
  Донесете позитивна енергија Опис: Трансформирајте ги вашите простори за живеење со скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја. Ставете ги стратешки во вашиот дом за да создадете спокојна и смирувачка атмосфера, промовирајќи внатрешен мир и позитивна енергија. Овие скапоцени камења прават извонреден додаток на секој домашен декор, додавајќи природна убавина на вашата околина.
  carousel-5
  Кристално исцелување
  Балансирајте го вашиот ум и тело Опис: Откријте ја исцелителната моќ на скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја. Искористете ги нивните метафизички својства за да промовирате рамнотежа и хармонија во вашиот ум и тело. Без разлика дали се користат за време на медитација или сместени во близина на вашиот работен простор, овие скапоцени камења можат да го подобрат вашето духовно патување и да донесат чувство на спокојство.
  carousel-7
  Исклучителни подароци
  Совршен за секоја прилика Опис: подарете некој посебен со навистина уникатен и значаен подарок. Скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја создаваат извонредни подароци што може да се негуваат цел живот. Без разлика дали се работи за роденден, годишнина или која било друга пригода, овие скапоцени камења сигурно ќе остават траен впечаток и ќе му донесат радост на примачот.

  Вовед во материјалот

  Ви ги претставуваме скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја, скапоцен подарок од природата кој носи низа придобивки за своите корисници. Изработен прецизно, секој скапоцен камен е внимателно извлечен од длабочините на Земјата, обезбедувајќи ја неговата автентичност и природна убавина. Задоени со позитивна енергија, се верува дека овие извонредни скапоцени камења промовираат смиреност, го подобруваат духовниот раст и обезбедуваат длабока релаксација - вистински извор на спокојство за умот, телото и душата.


  ◎ Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08 

  ◎ Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08

  ◎ Скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја 20230522-09-08

  carousel-6

  FAQ

  1
  Кои се типичните употреби и примени на скапоцените камења од аметист минирани од вистинска земја?
  Скапоцените камења од аметист од вистинска земја најчесто се користат во изработката на накит, како што се прстени, ѓердани, нараквици и обетки. Тие исто така се користат во украсни предмети како скулптури од аметист, вазни и акценти на домашен декор.
  2
  Дали може да се користат скапоцени камења од аметист ископани од вистинска земја во практики за лекување или духовни ритуали?
  Да, се верува дека скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја имаат лековити својства и често се користат во практиките на алтернативна медицина. Се вели дека тие промовираат смиреност, ги балансираат емоциите и го подобруваат духовниот раст.
  3
  Дали овие скапоцени камења се погодни за секојдневно носење во накит?
  Да, скапоцените камења од аметист минирани од вистинска земја се прилично издржливи и можат да издржат секојдневно носење во накит. Сепак, секогаш се препорачува да се ракува со нив внимателно и да се избегнуваат груби хемикалии или екстремни температури за да се одржи нивниот квалитет и изглед.
  4
  Дали скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја можат да бидат вградени во други материјали, како што се дрво или метал?
  Апсолутно! Скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја може да се вметнат во различни материјали, што овозможува уникатен и креативен дизајн. Тие често се вградуваат во дрвени, метални или мешани парчиња накит.
  5
  Како треба да се чистат и одржуваат скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја?
  За чистење на скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја, идеално е да користите благ сапун, топла вода и мека четка. Избегнувајте груби хемикалии или ултразвучни средства за чистење. Редовно бришете ги со чиста крпа без влакненца за да го одржите нивниот сјај и сјај.
  6
  Дали скапоцените камења од аметист ископани од вистинска земја се достапни во различни форми и големини?
  Да, скапоцените камења од аметист минирани од вистинска земја доаѓаат во широк спектар на облици и големини. Тие можат да се најдат како фацетирани скапоцени камења, кабошони, мониста или дури и во неправилни форми за уникатни дизајни на накит.
  Контакт
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Customer service
  detect