loading

З.Х. 2010  

Производи
Производи
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 1
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 2
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 3
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 4
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 5
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 6
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 1
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 2
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 3
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 4
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 5
Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08 6

Навахо шилести остриги тиркизно - западен накит - југозападен ѓердан -краток ѓердан со мониста Чокер 20220522-01-08

Замислете се себеси во огромната пустина Навахо, место со древни традиции и природна убавина. Додека златното сонце се спушта под хоризонтот, вие се украсувате со извонредниот ѓердан навахо шилест остриги тиркиз. Неговите живописни бои, кои потсетуваат на зајдисонце во пустината, пленат и хипнотизираат, додека сложениот чокер со мониста деликатно лежи околу вашиот врат, зголемувајќи ја вашата природна елеганција. Со ова парче западен накит, вие станувате вистинско олицетворение на југозападниот шарм и благодат.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  Плаќања:
  квантитет
  Попуст
  Цена
  Тип на бисер
  Слатководен бисер
  Позлата
  Позлатен, позлатен, родиум, розово позлатен, платина, црн родиум
  Тип на материјал
  Сребро од 925
  технологија на мозаик
  Вметнување нокти
  Облик\шаблон
  мониста
  Настанок
  Друго, годишнина, веридба, подарок, свадба, забава, друго
  Тип на ѓердани
  Ѓердани со мониста
  Материјал
  Материјал од не'рѓосувачки челик
  Видови
  различни скапоцени камења и метал може да користат инкрустирање
  Тип на накит
  NECKLACES
  тип на синџир
  Мониста
  Големина
  различна големина и форма може да направи
  Стил
  различен стил може да направи
  Главен камен
  Тиркизна
  Главен материјал за накит
  Природна тиркизна боја
  Технологија на вградување
  Поставување канал
  Лон
  Унисекс, женски, машки, детски
  Облик на дијамант
  Принцезата сече
  обликот
  различна форма може да направи
  Боја
  сина, зелена, жолта, бела и други можат да изберат
  Место на потеклот
  Гуангдонг, Кина.
  Тип на сертификат
  GIA

  Живописни, рачно изработени, уникатни, разновидни 

  Искусете ја богатата и енергична култура на племето Навахо со нашиот извонреден ѓердан навахо шилести тиркиз. Рачно изработен со најголема прецизност и внимание на деталите, овој чокер прикажува впечатлива комбинација од шилести остриги и тиркизни монистра, симболизирајќи ја убавината и духовноста. Со својот уникатен дизајн, висококвалитетни материјали и удобно вклопување, овој краток ѓердан е совршен додаток за подигнување на секоја облека и внесување на допир на југозападен стил во вашата гардероба.

  ● Елегантен ѓердан со тиркизна навахо шилести остриги

  ● Автентичен југозападен чокер со мониста

  ● Западен накит со врвен квалитет

  ● Подарок кој го одзема здивот со уникатно пакување

  carousel-2

  Приказ на производот

  carousel-2
  рингишпил-2
  Читај повеќе
  carousel-5
  рингишпил-5
  Читај повеќе
  carousel-7
  рингишпил-7
  Читај повеќе

  Прекрасно, разноврсно, рачно изработено, живописно

  carousel-3
  Исклучителна индијанска изработка
  Овој ѓердан на навахо шилести остриги тиркизниот чокер ја прикажува исклучителната уметност на навахо занаетчиите, кои вешто рачно ја изработиле секоја мушка до совршенство. Деликатната сложеност и вниманието на деталите го прават ова дело вистинско уметничко дело.
  未标题-2 (16)
  Уникатен и привлечен дизајн
  Комбинацијата на шилести остриги и тиркизни монистра создава визуелно неверојатен контраст, со што овој западен накит навистина се истакнува. Живописните бои и внимателно издлабените мониста додаваат допир на индивидуалност и шарм на секој ансамбл.
  未标题-3 (10)
  Разноврсна должина на чокер
  Со својата пократка должина, овој ѓердан може да се носи како чокер, без напор издигнувајќи го вашиот стил и додавајќи чувство на елеганција на секоја облека. Прекрасно го врамува деколтето додека обезбедува удобно и прилагодливо вклопување.
  未标题-4 (5)
  Автентичност и културно наследство
  Прегрнете го богатото културно наследство на домородните американски луѓе со ова автентично парче накит. Секоја мушка раскажува приказна и претставува традиција која се пренесува низ генерации, што го прави овој ѓердан значаен симбол на историјата и занаетчиството.

  Живописен испреплетен пустински дух

  Ѓерданот на Навахо Spiny Oyster Turquoise е стилски и уникатен накит од Западен и Југозападен. Нејзините главни атрибути вклучуваат употреба на автентични шилести школки од остриги и тиркизни камења, кои се прецизно изработени во дизајн на чокер со мониста. Проширените атрибути на овој ѓердан лежат во неговата традиционална навахо изработка, извонредните детали и наследството што го носи, што го прави вреден додаток за секоја гардероба. Со своите живописни бои и сложена структура, овој ѓердан не само што го подобрува нечиј стил, туку и додава културно значење и елеганција на секоја облека.

  ◎ Навахо шилести остриги тиркизна - културна елеганција

  ◎ Оригинална шилести остриги & тиркизна - природен сјај

  ◎ Изјава парче или подарок - уметничка разноврсност

  carousel-6

  Сценарио за апликација

  Секојдневно лежерно
  Додавање на југозападен шмек во вашата дневна облека.
  Специјална прилика
  Комплетирајте ја вашата свечена облека со допир на домороден шарм.
  carousel-5
  Бохо Шик
  Подигнете го вашиот боемски стил со уникатен навахо додаток.
  carousel-7
  Културна благодарност
  Прифаќање на естетиката на Навахо и поддршка на домородното занаетчиство.

  Вовед во материјалот

  Ви го претставуваме ѓерданот од Навахо шилести остриги тиркизниот ѓердан, парче од западен накит што го одзема здивот што без напор го комбинира југозападниот шарм со современиот стил. Рачно изработен со прецизно внимание на деталите, овој краток чокер со мониста е жив додаток кој внесува допир на елеганција во секоја облека. Со својот уникатен спој на тиркизна и шилеста школка од остриги, овој ѓердан не е само модерно парче, туку и симбол на културното наследство, што го прави значаен додаток на вашата колекција на накит.


  ◎ Навахо ѓердан со тиркизна остриги - извонредна изработка 

  ◎ Навахо шилест остриги тиркизно ѓердан - живописно и впечатливо

  ◎ Навахо шилести остриги тиркизно ѓердан - автентичен југозападен шарм

  carousel-6

  FAQ

  1
  Колкава е должината на ѓерданот со тиркизна боја на навахо шилести остриги?
  Должината на ланчето е кратка, дизајнирана да се носи како чокер.
  2
  Кој е главниот материјал користен во овој ѓердан?
  Главните материјали што се користат се навахо шилести остриги и тиркизни монистра.
  3
  Дали овој ѓердан може да се прилагоди за различни големини на вратот?
  Да, ланчето има затворач што може да се прилагоди за да одговара на различни големини на вратот.
  4
  Дали овој ланче одговара и за секојдневни и за свечени прилики?
  Да, западниот и југозападниот дизајн на овој ѓердан го прави доволно разновиден за да се носи и во секојдневни и во свечени прилики.
  5
  Како најдобро да се грижам за овој ѓердан за да се обезбеди неговата долговечност?
  Препорачливо е да го чувате овој ѓердан подалеку од вода и хемикалии. Чувајте го на ладно и суво место за да избегнете оцрнување или оштетување.
  6
  Дали овој ѓердан е рачно изработен?
  Да, овој ѓердан е рачно изработен од Навахо занаетчии, како одраз на нивната изработка и традиционални техники.
  Контакт
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Customer service
  detect