loading

З.Х. 2010  

Производи
Производи
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 1
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 2
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 3
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 4
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 5
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 6
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 7
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 1
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 2
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 3
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 4
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 5
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 6
Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени 7

Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирани ѓердан од амазонитски скапоцен камен Подарок за жени

Природните тиркизни и портокалови шилести бисери од остриги мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит е прекрасен подарок за накит со скапоцени камења за жени. Овој ѓердан има прекрасни тиркизни и портокалови мониста, заедно со шилести бисери од остриги и фацетирани камења од амазонит. Неговите живописни бои и елегантен дизајн го прават разновиден додаток кој може да се носи и за секојдневни и за свечени прилики, додавајќи природна убавина на секоја облека. Без разлика дали се работи за вечера, свадба или едноставно излегување, овој ѓердан сигурно ќе даде изјава и ќе го подобри стилот на секоја жена.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  Плаќања:
  квантитет
  Попуст
  Цена
  Облик\шаблон
  Ѓердан
  Настанок
  Годишнина, веридба, подарок, забава, свадба
  Тип на ѓердани
  Ѓердани со мониста
  Видови
  различни скапоцени камења и метал може да користат инкрустирање
  Тип на накит
  NECKLACES
  тип на синџир
  Ѓердан
  Големина
  различна големина и форма може да направи
  Стил
  различен стил може да направи
  Главен камен
  Кварц
  Главен материјал за накит
  Друго
  Технологија на вградување
  Поставување канал
  Лон
  Детски, Машки, Унисекс, Женски
  обликот
  различна форма може да направи
  Боја
  измешајте
  Место на потеклот
  Анхуи, Кина
  Тип на сертификат
  CNAS

  Елегантни, привлечни, боемски скапоцени камења 

  Ви ги претставуваме извонредните природни тиркизни и портокалови шилести бисери од остриги мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит. Овој извонреден подарок за накит со скапоцени камења е дизајниран да го подигне стилот и шармот на секоја жена. Со својот беспрекорен квалитет, неверојатно пакување и уникатен спој на бои, овој ѓердан отелотворува елеганција и софистицираност, што го прави идеален додаток за секоја пригода.

  ● Исклучителна елеганција

  ● Софистициран стил

  ● Уметничко творештво

  ● Совршен подарок

  carousel-2

  Приказ на производот

  carousel-2
  рингишпил-2
  Читај повеќе
  carousel-5
  рингишпил-5
  Читај повеќе
  carousel-7
  рингишпил-7
  Читај повеќе

  Прекрасно, лековито, привлечно, разноврсно

  carousel-3
  предности на производот 1
  Со извонредна изработка, секоја мушка во овој ѓердан е вешто изработена за да создаде неверојатно парче накит што се истакнува.
  未标题-2 (16)
  предности на производот 2
  Вниманието на деталите во изработката на овој ѓердан гарантира дека секоја компонента, од мазните тиркизни и портокалови шилести бисери од остриги до фацетираните скапоцени камења од амазонит, е совршено усогласена за кохезивен и привлечен дизајн.
  未标题-3 (10)
  предности на производот 3
  未标题-4 (5)
  предности на производот 4

  Елегантна хармонија во скапоцени камења

  Овој природен тиркизен и портокалови шилести бисери од остриги мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит е блескав подарок за накит со скапоцени камења дизајниран за жени. Основните атрибути вклучуваат употреба на висококвалитетна природна тиркизна боја, портокалови шилести бисери од остриги, и фацетирани амазонити, кои додаваат луксузен и елегантен допир на ѓерданот. Проширените атрибути лежат во неговата прилагодлива должина, овозможувајќи прилагодување да одговара на која било големина на вратот. Покрај тоа, атрибутите на функцијата на производот ја опфаќаат неговата способност без напор да ја подобри секоја облека, што го прави погоден за различни прилики.

  ◎ Природна убавина

  ◎ Живописни бои

  ◎ Стилски & Елегантен

  carousel-6

  Сценарио за апликација

  Секојдневна елеганција
  Овој ѓердан со скапоцен камен е совршен за додавање допир на елеганција во секојдневните облеки.
  Изјава Парче
  Истакнете се од толпата со овој привлечен ѓердан со скапоцени камења, совршен за специјални прилики.
  carousel-5
  Beachy Chic
  Подобрете ја вашата облека за плажа или одмор со овој прекрасен ѓердан, со природни тиркизни и портокалови шилести бисери од остриги.
  carousel-7
  Софистицирана едноставност
  Прифатете минималистички и софистициран изглед со овој ѓердан со скапоцени камења, идеален за работа или за свечени настани.

  Вовед во материјалот

  Ви ги претставуваме природните тиркизни и портокалови шилести остриги бисерни мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит, прекрасен подарок за накит од скапоцени камења што зрачи и со елеганција и природна убавина. Изработен со оригинални тиркизни и портокалови шилести бисери од остриги, овој ѓердан нуди допир на софистицираност на секоја облека. Со дополнителната карактеристика на фацетирани мониста од амазонит, тој носи смирувачки и балансирачки ефект на оној што го носи, што го прави совршен додаток за жени кои бараат стил и внатрешна хармонија.


  ◎ Природни тиркизни и портокалови шилести бисери со мазни мониста со фацетирано огрлица од амазонит 

  ◎ Исклучителна изработка и енергична комбинација на скапоцени камења

  ◎ Го подобрува стилот и ја подигнува енергијата

  carousel-6

  FAQ

  1
  Кои се материјалите што се користат во „Природни тиркизни и портокалови шилести остриги бисери мазни мониста со фацетирани амазонитски ѓердан за накит за жени“?
  Ѓерданот е изработен со природна тиркизна, портокалови шилести бисери од остриги, мазни мониста и фацетирани скапоцени камења од амазонит.
  2
  Дали овој ѓердан е погоден за секојдневно носење?
  Да, „Природни тиркизни и портокалови шилести остриги бисери мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит“ е дизајниран да се носи на дневна основа. Лесно може да надополни разни облеки и стилови.
  3
  Дали овој ѓердан може да се прилагоди на различни должини?
  Должината на ѓерданот обично е фиксирана, но ако ви треба прилагодување, можете да контактирате со продавачот или златарот за да видите дали можат да го приспособат за вас.
  4
  За какви пригоди одговара овој ланче?
  Овој ѓердан е разновиден и може да се носи за различни пригоди како забави, свадби, свечени настани, па дури и секојдневни собири. Неговиот уникатен дизајн сигурно ќе даде изјава.
  5
  Како треба да се грижам за ланчето за да го задржи својот квалитет?
  За да се обезбеди долговечност и убавина на ѓерданот, се препорачува да избегнувате да го изложувате на груби хемикалии, парфеми или прекумерна сончева светлина. Најдобро е да го чувате во кутија за накит или мека торбичка кога не се користи.
  6
  Дали овој ѓердан може да се подари на некој посебен?
  Апсолутно! „Природни тиркизни и портокалови шилести остриги бисерни мазни мониста со фацетирано ѓердан од амазонит“ е одличен подарок за жените кои го ценат уникатниот и стилски накит. Доаѓа во убава кутија за подарок, подготвена за презентација.
  Контакт
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Customer service
  detect