loading

З.Х. 2010  

Производи
Производи
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 1
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 2
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 3
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 4
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 5
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 6
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 1
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 2
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 3
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 4
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 5
Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 6

Тиркизно ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08

Ѓерданот „Natural Orange Spiny Oyster Shell Beauty Turquoise Necklace 20230522-07-08“ е зачудувачки накит направен од оригинална портокалова шилеста школка од остриги и убавина тиркизна боја. Ѓерданот се одликува со прекрасна комбинација на топли портокалови тонови и живописни тиркизни нијанси, создавајќи впечатлив контраст. Со својата природна убавина и уникатниот дизајн, овој ѓердан сигурно ќе ги импресионира корисниците и ќе ги направи да се истакнат во секоја прилика.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  Плаќања:
  квантитет
  Попуст
  Цена
  Тип на бисер
  Морска вода бисер
  Позлата
  Позлатен, позлатен, родиум, розово позлатен, платина, црн родиум
  Тип на материјал
  Сребро од 925
  технологија на мозаик
  Вметнување нокти
  Облик\шаблон
  Ѓердан
  Настанок
  Годишнина, веридба, подарок, свадба, забава, друго
  Тип на ѓердани
  Ѓердани со мониста
  Материјал
  Материјал од не'рѓосувачки челик
  Видови
  различни скапоцени камења и метал може да користат инкрустирање
  Тип на накит
  NECKLACES
  тип на синџир
  Мониста
  Големина
  различна големина и форма може да направи
  Стил
  различен стил може да направи
  Главен камен
  Тиркизна
  Главен материјал за накит
  Природна тиркизна боја
  Технологија на вградување
  Поставување канал
  Лон
  Унисекс, женски, машки, детски
  Облик на дијамант
  Друго
  обликот
  различна форма може да направи
  Боја
  измешајте
  Место на потеклот
  Гуангдонг, Кина.
  Тип на сертификат
  GIA

  Елегантен, рачно изработен, сентиментален, уникатен 

  Овој прекрасен ѓердан се одликува со природна портокалова шилеста школка од остриги со извонредна убавина тиркизна боја, создавајќи живописно и привлечно парче накит. Ѓерданот е стручно изработен со внимание на деталите, покажувајќи го најдобриот квалитет и изработка. Неговото уникатно пакување додава допир на луксуз, што го прави совршено парче за секоја пригода.

  ● Природна елеганција

  ● Енергична & Разноврсна

  ● Исклучителна изработка

  ● Траен впечаток

  carousel-2

  Приказ на производот

  carousel-2
  рингишпил-2
  Читај повеќе
  carousel-5
  рингишпил-5
  Читај повеќе
  carousel-7
  рингишпил-7
  Читај повеќе

  Исклучителна убавина | Природни | Енергија | Разноврсна

  carousel-3
  Исклучителна изработка
  Тиркизниот ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги 20230522-07-08 покажува прецизно внимание на деталите, што резултира со уникатно изработено и извонредно парче накит.
  未标题-2 (16)
  Хармонична комбинација на бои
  Овој ѓердан прекрасно ги комбинира живописните нијанси на природната портокалова шилеста школка од остриги со сјајот на тиркизната боја, создавајќи визуелно зачудувачки и впечатлив контраст што привлекува око.
  未标题-3 (10)
  Изјава Парче
  Со својот неверојатен дизајн и живописни бои, овој ѓердан е вистинско парче што ќе ја подобри секоја облека и ќе остави траен впечаток.
  未标题-4 (5)
  Разноврсна елеганција
  Овој ѓердан нуди разновидна елеганција, што го прави погоден за различни пригоди, од секојдневен до свечен. Без напор додава допир на софистицираност и го издигнува секој ансамбл.

  Тиркизна енергична природна убавина

  Тиркизниот ѓердан со природна портокалова шилеста школка од остриги (20230522-07-08) се одликува со неверојатна комбинација од портокалови шилести мониста од школка од остриги и убави тиркизни скапоцени камења, создавајќи жив и привлечен додаток. Основните атрибути на овој ѓердан лежат во неговиот уникатен дизајн и употребата на природни материјали, додека проширените атрибути ја вклучуваат неговата елеганција и разноврсност, што го прави погоден и за секојдневни и за свечени прилики. Со своите функционални атрибути за украсување и подобрување на убавината на корисникот, овој ѓердан ги покажува и карактеристиките формирани од неговата сложена структура и стручна изработка.

  ◎ Живописни бои

  ◎ Рачна изработка

  ◎ Елеганција и разноврсност

  carousel-6

  Сценарио за апликација

  Изјава за вечерни настани
  Овој прекрасен ѓердан со својата живописна портокалова школка и тиркизни камења може веднаш да ја подигне секоја свечена облека, што го прави совршено парче за вечерни настани.
  Секојдневна шик облека
  Додадете допир на елеганција во вашите секојдневни облеки со овој прекрасен ѓердан. Без разлика дали се работи за едноставна маица или блуза, овој разновиден додаток може без напор да ја подобри вашата секојдневна облека.
  carousel-5
  Истакнат додаток за летни излегувања
  Планирате одмор на плажа? Ова ланче е задолжително за вашата летна гардероба. Комбинацијата од портокалова школка и тиркизни камења совршено ќе го надополни вашиот сјај на сончевите зраци, создавајќи извонреден додаток за вашите летни излегувања.
  carousel-7
  Уникатен подарок за посебни прилики
  Барате посебен подарок за вашите најблиски? Овој ѓердан е уникатен и привлечен избор. Ја комбинира природната убавина на портокаловата школка и тиркизните камења, што го прави незаборавен подарок за родендени, годишнини или други специјални прилики.

  Вовед во материјалот

  Ви го претставуваме нашиот природен ѓердан со тиркизна огрлица од 20230522-07-08, неверојатно парче што без напор ја подобрува вашата убавина и стил. Овој ѓердан се одликува со оригинални природни портокалови шилести школки од остриги и убави тиркизни камења, кои зрачат со жив и уникатен шарм. Со својата извонредна изработка и елегантен дизајн, сигурно ќе даде изјава, додавајќи допир на софистицираност на секоја облека.


  ◎ материјал вовед 1 

  ◎ вовед во материјалот 2

  ◎ вовед во материјалот 3

  carousel-6

  FAQ

  1
  Колкава е должината на ѓерданот со тиркизна убавина од природна портокалова шилеста школка 20230522-07-08?
  Должината на ѓерданот е приближно 18 инчи.
  2
  Дали е оригинална тиркизната убавина во овој ѓердан?
  Да, тиркизот за убавина што се користи во овој ѓердан е оригинален.
  3
  Може ли да се прилагоди должината на ланчето?
  Не, должината на овој ѓердан е фиксирана на 18 инчи и не може да се прилагоди.
  4
  Кој е примарниот материјал користен при креирањето на овој ѓердан?
  Примарниот материјал што се користи во овој ѓердан е природна портокалова шилеста школка од остриги.
  5
  Дали овој ѓердан може да се носи за свечени пригоди?
  Да, овој ѓердан може да се носи и за свечени и за секојдневни прилики, бидејќи неговата живописна боја и елегантен дизајн го прават разновиден за различни настани.
  6
  Како да се грижам и одржувам за овој ѓердан?
  Се препорачува да го исчистите ѓерданот со мека, сува крпа и да избегнувате да го изложувате на хемикалии или прекумерна влага. Соодветното складирање во кутија за накит или торбичка кога не се користи, исто така, се препорачува за да се спречи какво било оштетување или гребење.
  Контакт
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Customer service
  detect